Riigikontroll palub KredExil avaliku teabe seadusest kinni pidada

30.12.2003 | 00:00

Teksti suurus: [-A] [+A]

Keel: EST | RUS | ENG

Print

TALLINN, 30. detsember 2003 - Riigikontrolli tähelepanu pälvis tänane KredExi pressiteade, mis teatas Riigikontrolli materjalile tuginedes, et KredExi käendusega täiendavat laenu saanud ettevõtted planeerisid luua üle 1500 uue töökoha, kuid: "Riigikontrolli eelaruande kohaselt on tegelikult aga sihtasutuse käenduse abil loodud töökohtade arv suurem." Siinkohal rõhutab Riigikontroll, et see väide oli võetud Riigikontroll eelaruandest, mitte lõplikust kontrolliaruandest.

Riigikontroll järgib nii auditeerimise heas praktikas, kui ka Riigikontrolli seaduses toodud kohustust kooskõlastada Riigikontrolli leitud faktid, tehtavad ettepanekud jms auditeeritavaga. Sellise kooskõlastamise ja auditeeritava tagasiside küsimise eesmärk on enne lõplike arvamuste avalikustamist parandada aruandesse sattunud faktivead, vältida ebakohaseid ettepanekuid jms.

Alles pärast auditeeritava vastuse saamist koostab Riigikontroll avalikustatava kontrolliaruande, milles toodud seisukohad ja ettepanekud on mitmekülgselt läbi arutatud ja kontrollitud.
Seetõttu on eelaruannetele ja teistele kontrolliaruannetele eelnevatele materjalidele lisatud ametkondliku teabe märge.

Seega võivad nimetatud pressiteates ja tänastes uudistes toodud Riigikontrolli seisukohad tegelikkusele vastata, kuid võivad olla ka ennatlikud. Eeltoodule tuginedes avaldab Riigikontroll kahetsust tänaste uudiste üle, milles viidatakse Riigikontrolli seisukohtadele, mida Riigikontroll ei ole valmis kinnitama. Näiteks antud juhul ei ole Riigikontroll 1500 loodavast töökohast oma eelaruandes kirjutanud, ega sellisele numbrile mingit hinnangut andnud.

Riigikontroll pöördus täna Majandus- ja Kommunikatsiooniministri Meelis Atoneni poole hinnangu saamiseks KredExi poolt avaliku teabe seaduse rikkumise suhtes.

Sven Soiver
Riigikontrolli pressiesindaja
Tel: 640 0787
GSM: 53 414464
E-post: [email protected]

  • Postitatud: 30.12.2003 00:00
  • Viimane muudatus: 02.10.2015 14:21
  • Viimane ülevaatus: 02.10.2015 14:21

Veel uudiseid