Riigikontroll saatis kohalikele omavalitsustele kirja haldusreformi läbiviimise riskide kohta

Teksti suurus: [-A] [+A]

Keel: EST | RUS | ENG

Print

TALLINN, 4. JUULI 2017 - Riigikontroll saatis kohalikele omavalitsustele kirja võimalike riskide kohta, millega tegelemata jätmise korral võib uue omavalitsuse algus kujuneda konarlikuks.

Riskide kirjeldamise eesmärk oli soov koondada varasemate ühinemiste õppetunnid praeguste omavalitsusjuhtide tarvis, et uued omavalitsused oleks stardiks valmis. Selleks, et välja selgitada võimalikke komistuskive, analüüsis ja võttis Riigikontroll kokku varem toimunud ühinemiste kogemused, vaatas läbi omavalitsuste ühinemislepingud ja jälgis ühinemiste ettevalmistamist üldisemalt. Selle käigus jäid silma valdkonnad, mis näivad muudatuste läbiviimise käigus saavat vähem tähelepanu, kas seetõttu, et tegemist on tehnilisemat laadi teemadega või ei jätku küsimuse kõrval, kas ja kellega ühineda, neile enam piisavalt tähelepanu.

Eelkõige puudutavad need küsimused muudatuste juhtimist, sisekontrolli, finantsarvestust ja -juhtimist, andmeid ning vara, sh ka koondamishüvitiste maksmist omavalitsusametnikele. Koopia kirjast said teadmiseks ka kõik ülejäänud, ühinemistega mitteseotud kohalikud omavalitsused.

 

Helerin Kõrvemaa
Konsultant
Riigikontroll
+372 640 0704
+372 5344 3704
helerin.korvemaa@riigikontroll.ee
press@riigikontroll.ee
www.riigikontroll.ee

  • Postitatud: 4.07.2017 13:24
  • Viimane muudatus: 6.07.2017 16:09
  • Viimane ülevaatus: 6.07.2017 16:09

Lisamaterjalid

Dokumendid

Välislinke

Veel uudiseid