Tallinna Sadama nõukogu endise esimehe Neinar Seli väited on eksitavad

Toomas Mattson | 17.06.2016 | 16:35

Teksti suurus: [-A] [+A]

Keel: EST | RUS | ENG

Print

TALLINN, 17. juuni 2016 –Riigikontroll peab kahetsusväärseks, et Tallinna Sadama nõukogu endine esimees Neinar Seli on eksitanud viimaste nädalate jooksul avalikkust, väites, nagu oleks ta Riigikontrolli auditiga seoses juba neli-viis aastat tagasi rääkinud Riigikontrolli esindajatele kõigist probleemidest Tallinna Sadamas, sealhulgas  probleemidest üldkoosolekuga (Juhan Parts), kuid Riigikontroll jättis tema jutu auditiaruandest välja, teatades, et ei pea selle kasutamist vajalikuks.

Eile Vikerraadio „Reporteritunnis“ väitis Seli taas, et „kõik need probleemid oleks olemata olnud, kui oleks viis aastat tagasi seda minu juttu kuulatud ja pandud vestlus, mida lindistati, Riigikontrolli auditi juurde“. Seli arutles raadiointervjuus ka võimaluse üle, et Riigikontroll jättis tema jutu esitamata, sest endine riigikontrolör Juhan Parts ei paistnud seal heas valguses.

Samalaadseid Seli mõtteavaldusi ja kujutluspilte on olnud võimalik lugeda ka 8. juunil 2016 ilmunud Eesti Ekspressis loost „Neinar Seli: Minister Parts kartis mind. See oli väga piinlik!“ ja Riigikogu Tallinna Sadama uurimiskomisjoni protokollidest.

Riigikontroll kinnitab, et 2012. aastal avaldatud auditi „Muuga konteinerterminali 17. kai rajamine“ käigus Neinar Selit üldse ei intervjueeritudki, seega ei ole Riigikontroll saanud ka mingeid Seli sõnu auditiaruandesse panna ega ka sealt välja jätta. Ametlik vastus, mille sadama nõukogu Riigikontrollile saatis, on aruandes täismahus avaldatud.

Küll aga intervjueerisid Riigikontrolli audiitorid Neinar Selit kaks aastat hiljem, aastal 2014, seoses Riigikogu liikmete arupärimisega, mis käsitles praamiliikluse korraldamist mandri ja Saaremaa ning Hiiumaa vahel. Selle intervjuu protokolli kohta saatis Neinar Seli Riigikontrollile kirja, kus soovis, et temaga kohtumist ei kajastataks. Arupärimisele antud vastuses pole Selile ega kellelegi teisele nimeliselt viidatud, sest selleks polnud vajadust.

Lugupidamisega

Toomas Mattson
Riigikontrolli kommunikatsioonijuht
+372 640 0777
+372 513 4900
[email protected]
[email protected]
www.riigikontroll.ee

  • Postitatud: 17.06.2016 16:35
  • Viimane muudatus: 17.06.2016 16:44
  • Viimane ülevaatus: 17.06.2016 16:44

Lisamaterjalid

Dokumendid

Veel uudiseid