Riigikontroll soovitab ajakirjanikel vältida mitteametlike ja poolikute materjalide kasutamist

09.06.2015 | 14:49

Teksti suurus: [-A] [+A]

Keel: EST | RUS | ENG

Print

TALLINN, 8. juuni 2015 - Riigikontroll ei pea korrektseks, et Eesti Päevaleht on tänases lehes avaldanud loo „Riigikontroll: Eesti majanduse arenguks peab sisserännet rohkem elavdama“, mis tugineb veebruaris-märtsis koostatud ja mitmetele ministeeriumidele kommenteerimiseks saadetud rändeteemaliste valikute ülevaate eelnõu versioonile, kuna Riigikontrolli ametlikud seisukohad sisalduvad lõppraportis, mitte aga eelnõude eri versioonides. Riigikontrollis pole ülevaate lõppversioon veel valminud.

Eesti Päevaleht avaldas materjali, kuigi toimetusele oli teada asjaolu, et nende kätte ühest ministeeriumist jõudnud eelnõule oli kehtestatud juurdepääsupiirang ning tegu oli mitmeid kuid vana versiooniga. Samuti oli toimetuse esindaja eelmisel nädalal kinnitanud Riigikontrolli esindajale, et vana eelnõu põhjal materjali avaldamisest hoidutakse. Just see oleks olnud Riigikontrolli hinnangul korrektne ja vastutustundlik käitumine lugejate huvides, sest lugejad-vaatajad-kuulajad ootavad ajakirjandusväljaannetelt täpset ja ametlikult kinnitatud infot.

Riigikontroll avaldab oma auditid, ülevaated ja muud materjalid vastavalt kavale siis, kui need on valminud. Riigikontrolli rõhutab, et riigi kõrgeima auditiasutuse seisukohtade tsiteerimisel on korrektne lähtuda sellest, mida Riigikontroll on ametlikult teatanud, mitte mujalt hangitud poolikutest materjalidest.

Riigikontroll avaldab raporti „Ülevaade riigi rändepoliitika valikutest. Milline on rände roll tööjõupuuduse vähendamisel?“ järgmise nädala kolmapäeval, 17. juunil. Ülevaate kohta tuleb ajakirjanikele ka eraldi tutvustus, mille kohta saadetakse ametlik info hiljem.

Toomas Mattson
Riigikontrolli kommunikatsiooniteenistuse juhataja
+372 640 0777
+372 513 4900
[email protected]
[email protected]
www.riigikontroll.ee
www.facebook.com/riigikontroll
www.twitter.com/riigikontroll

  • Postitatud: 09.06.2015 14:49
  • Viimane muudatus: 10.06.2015 15:52
  • Viimane ülevaatus: 10.06.2015 15:52

Veel uudiseid