Riigikogu nimetas täna Alar Karise uueks riigikontrolöriks

Toomas Mattson | 26.03.2013 | 12:56

Teksti suurus: [-A] [+A]

Keel: EST | RUS | ENG

Print

TALLINN, 26. märts 2013 - Riigikogu nimetas täna Alar Karise uueks riigikontrolöriks. Tema poolt hääletas 76 Riigikogu liiget, vastu oli neli ja kolm jäi erapooletuks. Aastatel 2003−2007 oli Karis Eesti Maaülikooli ja aastatel 2007−2012 Tartu Ülikooli rektor. 

Riigikontrolli alates 2003. aastast juhtinud Mihkel Oviiri teine ametiaeg saab 6. aprilli südaööl otsa ja ta siirdub pensionile.

President Toomas Hendrik Ilves avaldas tunnustust Riigikogule, kes tänasel hääletusel toetas Alar Karist.

“Riigikogu fraktsioonid ja komisjonid ilmutasid professionaalsust, põhjalikkust ja erapooletust olulise põhiseadusliku institutsiooni juhi kandidaadi arutamisel,” ütles president Ilves. “Olen kindel, et päevapoliitilisest erakondlikkusest sõltumatu Alar Karis tegutseb riigikontrolörina pühendunult, kaasaegselt ja tulevikku vaatavalt ning aitab läbi Riigikontrolli auditite jõuda Eestil paljudes valdkondades parimate kestlike lahendusteni. Soovin talle palju õnne ja jõudu tööle.”
Samas tänas Vabariigi President alates 2003. aastast riigikontrolörina töötanud Mihkel Oviiri, kelle kogemused, asjatundlikkus ja riigimehelikkus tagasid Riigikontrolli juhtimise stabiilsuse.

Riigikontrolör Mihkel Oviir on Alar Karise kohta öelnud, et peab teda erakordselt õnnestunud valikuks. „Alar Karis on kandidaat, keda pole minu arvates kellelgi põhjust kahtlustada mingis parteipoliitilises kallutatuses. Ja kuigi ta on oma ala tippteadlane, on tal ka märkimisväärne administreerimise kogemus – ta on juhtinud mitut ülikooli, sealhulgas Tartu Ülikooli. Kui mina olen olnud ennekõike justiitsvaldkonna administreerimise praktik, siis Alar Karis on mõlemat – nii süsteemse mõtlemisega teadlane kui ka administraator-praktik. See kogemus on talle kindlasti kasuks tulnud ka arengufondi nõukogus ja rektorite nõukogus, mille juhiks ta praegu veel on. Karise teadlasetaust toob kindlasti ka Riigikontrolli auditikäsitlusse uusi elemente.

Viis aastat tagasi hakkas Riigikontroll suuremat tähelepanu pöörama just tulevikku vaatavatele audititele. Ka vabariigi president rõhutas oma tänavuses aastapäevakõnes, et me peame vaatama kaugele ette, et valida õige käitumisviis ning tagada oma riigi ja rahva kestlik areng. Olen kindel, et seda avatud ja tulevikku vaatavat suunda arendab Alar Karis Riigikontrollis edasi. Soovitan muide kõigil lugeda tema mullu ilmunud artiklite, sõnavõttude, intervjuude ja arvamuste kogumikku. Sel on väga tähenduslik pealkiri „Kiri tulevikku“ ja selle sisus kõlab terve mõistuse hääl.“

Toomas Mattson
Riigikontrolli kommunikatsiooniteenistuse juhataja
6400777
5134900
[email protected]
[email protected] 

  • Postitatud: 26.03.2013 12:56
  • Viimane muudatus: 10.11.2015 17:28
  • Viimane ülevaatus: 10.11.2015 17:28

Riigikontrolör Mihkel Oviir õnnitleb oma järeltulijat Alar Karist pärast hääletust Riigikogus.

Postimees/Scanpix Baltics

Veel uudiseid