Riigikontroll ja Tallinna Tehnikaülikool teevad koostööd auditivaldkonna arendamise vallas

Toomas Mattson | 22.03.2011 | 14:00

Teksti suurus: [-A] [+A]

Keel: EST | RUS | ENG

Print

TALLINN, 22. märts 2011 - Riigikontrolör Mihkel Oviir ja Tallinna Tehnikaülikooli rektor Andres Keevallik allkirjastasid täna koostööleppe, mille eesmärgiks on jätkata audiitortegevuse valdkonnas õppimisvõimaluste arendamist magistritasemel ning pakkuda täiendusõppevõimalusi, milles saab osaleda nii üksikainete kui ka moodulite kaupa. 

Riigikontrolöri sõnul on see esimeseks ja väga oluliseks sammuks, et arendada audiitorite järelkasvu nii era- kui ka avalikus sektoris sisulisemalt. „Seni on noored audiitorfirmades ja riigisektoris arenenud n-ö selli staatuses, ilma põhjaliku teoreetilise ettevalmistuseta ja see hakkab tõsiselt tunda andma. Lisaks nõuavad uus audiitortegevuse seadus ja üha keerukamad raha haldamise skeemid audiitoritelt oma tööks paremat ettevalmistust,“ sõnas Oviir.

Õppekava võimaldab lähema kümne aasta jooksul oluliselt arendada auditeerimisvaldkonna akadeemilist kompetentsust, soovitatavalt kuni doktoriõppe loomiseni. Õppekava edasiseks arendamiseks kaasatakse asjatundjad Tallinna Tehnikaülikoolist, Tartu Ülikoolist ning ka eksperdid välismaalt. Täiendavalt kutsutakse koostööle ka Rahandusministeerium ning Audiitorkogu.

Riigikontroll osaleb õpiväljundite kirjeldamises ning õppekava arendamises, vahendab rahvusvaheliste koostööpartnerite kaasamist arendustegevusse ning võimaldab ja soosib oma töötajate kaasamist õppetegevusse.

Esimest korda saab uue õppekava järgi asuda õppima 2011. aasta sügisel.

Toomas Mattson
Riigikontrolli kommunikatsiooniteenistuse juhataja
+372 640 0777
+372 513 4900
[email protected] 

  • Postitatud: 22.03.2011 14:00
  • Viimane muudatus: 10.11.2015 17:50
  • Viimane ülevaatus: 10.11.2015 17:50

Riigikontrolör Mihkel Oviir ja Tallinna Tehnikaülikooli rektor Andres Keevallik koostööleppele alla kirjutamas. Vasakul professor Ene Kolbre.

Riigikontroll

Lisamaterjalid

Dokumendid

Välislinke

Veel uudiseid