Riigikontroll auditeeris Kutsekvalifikatsiooni Sihtasutust

13.08.2003 | 00:00

Teksti suurus: [-A] [+A]

Keel: EST | RUS | ENG

Print

TALLINN, 13. august 2003 - Riigikontroll auditeeris Kutsekvalifikatsiooni Sihtasutuse tegevust ja nendib auditi tulemusena, et sihtasutuse ülesanded on liiga üldsõnalised ning riigi raha kasutati ka sihtasutuse juhtidega seotud firmadelt teenuste ostmiseks ning põhjendamata lisatasude maksmiseks.

Kutsekvalifikatsiooni Sihtasutus loodi 2001. aastal selleks, et aidata kaasa ühtse kutsekvalifikatsioonisüsteemi loomisele ja arendamisele, sh Eesti töötajate kvalifikatsiooni võrreldavusele ja teiste riikide tunnustuse saavutamisele selles vallas. Auditiga selgus, et kuigi riik maksab sihtasutusele igal aastal 2,5 miljonit krooni, ei ole need summad seotud konkreetsete tegevustega ning riigil puudub sisuliselt õigus eraldatud raha eest sihtasutuselt konkreetseid tulemusi nõuda.

Mitmel juhul läksid segamini riigi ja erahuvid. Sihtasutuse juhatuse esimees Igor Jakobson sõlmis endale kuuluva osaühinguga auto kasutusvalduse lepingu. Samalt osaühingult ostis sihtasutus ka faksiaparaadi. Kokku maksti nende tehingute eest 53 000 krooni. Sama summa eest aitas juhatuse liikmel Sirje Murrel korraldada seminare tema abikaasale ja pojale kuuluv firma.

Riigikontrolli tähelepanu pälvis ka fakt, et juhatuse esimehele Igor Jakobsonile maksti igas kvartalis 9000 krooni tööplaani eduka täitmise eest, kuigi kutseregister, millega tegelejaks oli määratud juhatuse esimees isiklikult, oli veel aasta pärast valitsuse kehtestatud tähtaega käiku andmata.
Korrektne ei olnud ka juhatuse liikme Tiia Randma kolme kuu palga suurune lahkumishüvitis. Sihtasutus ei olnud kohustatud hüvitist maksma, lisaks otsustas sihtasutuse nõukogu esimees hüvitise maksmise ainuisikuliselt, kuigi selleks olnuks vaja terve nõukogu heakskiitu.

Riigikontroll saatis auditi tulemused Tallinna Politseiprefektuuri, kus otsustati kriminaalmenetlust mitte algatada põhjendusel, et olulist varalist või mittevaralist kahju pole põhjustatud.


Sven Soiver
Riigikontrolli pressiesindaja
Tel: 640 0787
GSM: 53 414464
E-post: [email protected]

  • Postitatud: 13.08.2003 00:00
  • Viimane muudatus: 02.10.2015 17:05
  • Viimane ülevaatus: 02.10.2015 17:05

Veel uudiseid