Riigikontroll hakkab hindama põllumeeste nõustamiseks makstava toetusega seonduvaid riske

03.07.2002 | 00:00

Teksti suurus: [-A] [+A]

Keel: EST | RUS | ENG

Print

TALLINN, 3. juuli 2002 - Riigikontrolli tegevusriskide auditi osakond alustab põllumeeste nõustamisteenuse kulude kompenseerimiseks makstava toetuse auditeerimist. Auditi eesmärgiks on välja selgitada võimalikud kuritarvitused ja väärkasutused, mis võivad esineda nõuandetoetuse maksmisel ja kasutamisel.

Nõuandetoetust maksab riik üldjuhul konsultandile, kes annab konsultatsioone põllumeestele või kalakasvatajatele. Toetusega kaetakse kuni 85% nõuandeteenuse maksumusest, kuid mitte rohkem kui 7200 krooni aastas ühe nõustatava kohta. Toetuse tulemusena peab nõustatav tasuma vaid umbes 15-20% konsultatsiooni maksumusest, sest ülejäänud osa hüvitab konsultandile riik. 2002. aastal on nõuandetoetuseks eraldatud riigieelarvest 6 miljonit krooni.
Tellitud konsultatsioone peab põllumees või kalakasvataja kasutama majandustegevuse tasuvuse suurendamiseks või toodangu kvaliteedi parandamiseks.

Auditijuht Maidu Lääne märkis: "Riigikontrolli soov on hinnata, kas toetust makstakse asja eest, kas konsultandid on riigilt saadud raha eest tegelikult nõu andnud, kas abist on kasu olnud ja kas nõu saajad on omapoolsed kohustused korralikult täitnud. Et saada infot neilt, kelle abistamiseks toetus on mõeldud, kavatseme saata välja küsimustikud ja rääkida inimestega, kes konsultantidelt nõu on saanud."

Maidu Lääne sõnul on Riigikontroll tänulik kõigile põllumeestele ja kalakasvatajatele, kes ka ise, küsimustikku saamata, annavad Riigikontrollile teada, mida nemad kui toetuse kasutajad ootavad toetuselt või Riigikontrolli auditilt. "Samuti on Riigikontroll huvitatud igasugusest infost, mis viitab toetuse ebakorrektsele kasutamisele," lisas Lääne.

Nõustamistoetuse audit on üks Riigikontrolli tegevusriskide auditi osakonna paljudest toetuste audititest, mida tehakse eesmärgiga tagada toetuste - ehk igal aastal rohkem kui 5 miljardi krooni - maksmine nii nagu Riigikogu on seda soovinud.

Sven Soiver
Riigikontrolli pressiesindaja
Tel: 640 0787
GSM: 53 414464
E-post: [email protected]

  • Postitatud: 03.07.2002 00:00
  • Viimane muudatus: 15.10.2015 10:18
  • Viimane ülevaatus: 15.10.2015 10:18

Veel uudiseid