Kaitsejõudude personalipoliitika arenguks on vaja pikaajalisi riigikaitse kavasid

26.07.2000 | 0:00

Teksti suurus: [-A] [+A]

Keel: EST | RUS | ENG

Print | Saada sõbrale

TALLINN, 26. juuli 2000 - Riigikontroll koostöös kaitseministri ja peastaabiga analüüsis Kaitsejõudude Peastaabi tööd personali planeerimisel. Eesmärk oli teha ettepanekuid kaitseväe personalijuhtimise tõhustamiseks.

Selgus, et personali planeerimine kaitseväes ei vasta üldtunnustatud nõuetele ega ole süsteemne. Üheks põhjuseks on personaliplaneerimise aluseks olevate riigikaitse kavade ja strateegiate puudumine. Riigikontroll on veendunud, et lubamatult pikale on veninud pika- ja keskmise pikkusega riigikaitse kavade, aga ka julgeoleku- ja kaitsestrateegia väljatöötamine. Seetõttu ei ole võimalik üldtunnustatud nõuetele vastav personalijuhtimine kaitseväes. On raske teha kaitsevägede personalitööd, kui me ei tea, kuhu kaitsevägi arenema peab.

Nõuete kohase personalijuhtimiseta ei ole omakorda kindlustunnet, et kaitseväele ja Kaitsejõudude Peastaabile seatud väga ambitsioonikad eesmärgid täidetakse. NATOga liitumine nõuab muuhulgas olulisi inimressursse. Peamiseks ohuks on see, Kaitsejõudude Peastaap vajab väga kiiresti palju NATO standardite nõuetele vastavaid vanem- ja nooremohvitsere, kuid nende baas riigis puudub. Samuti puudub Kaitseministeeriumil ja Kaitsejõudude Peastaabil ka visioon ning tegevuskava, kuidas see juurdekasvu baas tekitada.

Kontrollimise teema on oluline, sest Riigikogu on seadnud eesmärgi saada NATO täisliikmeks. Riigieelarves eraldatakse aastas lähiajal raha umbes 2% SKTst.Sven Soiver
Riigikontrolli pressiesindaja
Tel: 640 0787
GSM: 53 414464
E-post: Sven.Soiver@riigikontroll.ee

  • Postitatud: 26.07.2000 0:00
  • Viimane muudatus: 15.10.2015 22:50
  • Viimane ülevaatus: 15.10.2015 22:50

Veel uudiseid