Välisministeeriumi koolitussüsteemi võib tuua teistele eeskujuks

11.07.2000 | 0:00

Teksti suurus: [-A] [+A]

Keel: EST | RUS | ENG

Print | Saada sõbrale

TALLINN, 11. juuli 2000 - Riigikontroll hindas riigiametnike täienduskoolituse korraldust Välisministeeriumis. Leidsime, et ministeeriumi koolituse süsteem on üks parimaid valitsusasutustest, ministeeriumis on välja kujunenud organisatsiooni eripära arvestavad koolitusstraditsioonid. Välisministeeriumi koolitussüsteemi võib teistele riigiasutustele eeskujuks tuua.

Kontrollimine algatati, sest Riigikontrolli senise töö käigus on selgunud, et Eesti riigiasutustes on koolituse korralduse tase ja kvaliteet väga ebaühtlane.

Audit on hetkel Riigikontrolli parimaks näiteks audiitori, auditeeritava, valitsusasutuse, erasektori praktikute ja Tartu Ülikooli teadlaste tulemuslikust koostööst.

Koolitussüsteemi hindamiseks koostas Riigikontroll koostöös Riigikantseleiga dokumendi "Koolituse juhtimise põhimõtted riigiasutustele". Selle eesmärgiks on ühtlustada koolitustegevuse korraldust Eesti avalikus teenistuses ning see peaks kaasa aitama koolitustegevuse tulemuslikumaks muutmisele, personali taseme tõstmisele ning selle kaudu avaliku sektori haldussuutlikkuse kasvule.

Auditeerimisel selgus, et eelnimetatud põhimõtted on praktikas rakendatavad. Seetõttu teeb Riigikontroll riigisekretärile ettepaneku rakendada need põhimõtted riigiasutustes soovituslikena hiljemalt järgmise aasta jaanuarist. Sealt saadud kogemustega täiendatult peaks need kehtestama riigiasutustele aga üldtunnustava normina alates 2002. aastast.


Sven Soiver
Riigikontrolli pressiesindaja
Tel: 640 0787
GSM: 53 414464
E-post: Sven.Soiver@riigikontroll.ee

  • Postitatud: 11.07.2000 0:00
  • Viimane muudatus: 15.10.2015 22:53
  • Viimane ülevaatus: 15.10.2015 22:53

Veel uudiseid