Eesti ja Kuveidi riigikontroll sõlmisid koostööleppe

Teksti suurus: [-A] [+A]

Keel: EST | RUS | ENG

Print

AL-KUWAYT - TALLINN, 5. detsember 2016 – Eesti riigikontrolör Alar Karis ja Kuveidi riigikontrolli president Adel Abdulaziz Al-Sarawi allkirjastasid eile Kuveidi pealinnas kahe riigi kõrgeima auditiasutuse koostööleppe.

Lepet valmistati ette peaaegu aasta ning selle eesmärk on reaalsest ühishuvist lähtudes vahetada praktilisi kogemusi audiitorite tasemel, luua sisukad kontaktid kahe riigi auditiasutuste vahel ning eksperdivõrgustik. Koostööleppe juures on ka lähema nelja aasta tegevuskava, mille kohaselt toimuvad kindlatel teemadel vähemalt kord aastas kahe riigikontrolli ekspertide kohtumised nii Eestis kui ka Kuveidis.

„Näiteks on riigi tegevus maavarade kasutamise negatiivse mõju vähendamisel või ärahoidmisel üks oluline kokkupuutepunkt kahe riigi vahel,“ sõnas riigikontrolör Alar Karis. „Ka infotehnoloogia ning uute auditeerimismeetodite rakendamisel on meil vastastikku olulist teavet, mida vahetada,“ lisas ta.

Kuveidist siirdub riigikontrolör Alar Karis edasi Araabia Ühendemiraatidesse, kus esineb ettekandega 7.–11. detsembrini Abu Dhabis toimuval maailma kõrgeimate auditiasutuste organisatsiooni INTOSAI 22. kongressil, mille fookuses on ÜRO säästva arengu eesmärgid ning nende saavutamise toetamine auditeerimise kaudu. Lepingu sõlmimine Kuveidis on osa sellest programmist.

Riigikontrolöriga koos on töövisiidil Kuveidis ja Araabia Ühendemiraatides Riigikontrolli arendusteenistuse juhataja Urmet Lee.

Taustaks

Kuveidi riigikontroll on asutatud 1964. aastal. Kuveidi riigikontrolli eesmärk on tagada tõhus järelevalve avaliku raha ja muu vara kasutamise üle, hoida ära väärkasutamine ning anda kindlus riigi raha ja muu vara sihipärase kasutamise kohta. Kuveidi riigikontrollis töötab ligikaudu 1000 audiitorit, kes viivad läbi nii finants-, vastavus- kui ka tulemusauditeid. Erinevalt enamiku riikide kõrgeimatest auditiasutustest teeb Kuveidi riigikontroll peaaegu täielikult riigihangete nn eelauditit ning suur osa Kuveidi riigikontrolli audiitoritest töötab igapäevaselt ministeeriumides, riigiasutustes ning riigi enamusosalusega ettevõtetes, kus nad saavad teha majandustehingute igapäevast kontrolli.

Lisainfo Al-Kuwaydist ja Abu Dhabist:
Urmet Lee, Riigikontrolli arendusteenistuse juhataja
[email protected]
+372 509 7139

Toomas Mattson
Riigikontrolli kommunikatsioonijuht
+372 640 0777
+372 513 4900
[email protected]
[email protected]
www.riigikontroll.ee
www.facebook.com/riigikontroll

  • Postitatud: 05.12.2016 10:58
  • Viimane muudatus: 07.12.2016 10:38
  • Viimane ülevaatus: 07.12.2016 10:38

Kuveidi riigikontrolli president Adel Abdulaziz Al-Sarawi ja Eesti riigikontrolör Alar Karis allkirjastasid koostööleppe.

Kuveidi riigikontroll

Lisamaterjalid

Välislinke

Veel uudiseid