Riigikontrolör Alar Karis osales ARABOSAI keskkonnakomisjoni koosolekul Kuveidis ning kohtus Rahvusassamblee spiikriga

Teksti suurus: [-A] [+A]

Keel: EST | RUS | ENG

Print

AL-KUWAYT – TALLINN, 14. veebruar 2017 – Riigikontrolör Alar Karis osales Kuveidis ARABOSAI (araabia maade kõrgeimate auditiasutuste organisatsioon) keskkonnakomisjoni koosolekul, kus pidas ettekande. Riigikontrolör kohtus ka Kuveidi Rahvusassamblee spiikri Marzouq Al-Ghanimiga.

Eesti riigikontrolör kui Euroopa kõrgeimate auditiorganisatsioonide keskkonnaauditi töörühma (EUROSAI WGEA) juht keskendus oma esinemises rahvusvaheliste koostööauditite kogemusele Euroopa tasandil ning koostöö tähtsusele üldisemalt, mis eriti ilmekalt tuleb esile keskkonnaprobleemide ja säästva arengu kontekstis.

Kuveidi Auditibüroo president (Eesti mõistes riigikontrolör) Adel Abdulaziz Al-Sarawi rõhutas oma tervituskõnes ARABOSAI-EUROSAI ühistel nõupidamistel aset leidva kogemuste vahetuse olulisust.

Keskkonnakomisjoni koosolekul, mis toimus 12.–13. veebruaril 2017 ja mille võõrustaja oli Kuveidi Auditibüroo, osalesid veel Egiptuse, Iraagi, Jordaania, Omaani, Mauritaania ja Tuneesia kõrgeimate auditiasutuste esindajad. Eesti riigikontrolör osales üritusel Kuveidi Auditibüroo presidendi kutsel.

Riigikontrolör Alar Karis kohtus ka Kuveidi Rahvusassamblee spiikri Marzouq Al-Ghanimiga ning jälgis parlamendi eelarvekomisjoni istungit, kus arutati Kuveidi Auditibüroo kriitilist auditiaruannet justiitsministeeriumi kulude kohta.

Riigikontrolör Karis oli palutud külaliseks ka Tarek Aleryani juhitud populaarsesse jutusaatesse „Hala Kuwait“ telekanalis KTV2, kus ta andis veerandtunnise intervjuu.

Eesti ja Kuveidi kõrgeimate auditiasutuste koostöö aluseks on lepe, mille allkirjastasid Eesti riigikontrolör Alar Karis ja Kuveidi Auditibüroo president Adel Abdulaziz Al-Sarawi 2016. aasta 5. detsembril. Koostööleppe eesmärk on reaalsest ühishuvist lähtudes vahetada praktilisi kogemusi audiitorite tasemel, luua sisukad kontaktid kahe riigi auditiasutuste vahel ning eksperdivõrgustik. Koostööleppe juures on ka lähema nelja aasta tegevuskava, mille kohaselt toimuvad kindlatel teemadel vähemalt kord aastas kahe riigikontrolli ekspertide kohtumised nii Eestis kui ka Kuveidis.

 

Toomas Mattson
Kommunikatsioonijuht
+372 640 0777
+372 513 4900
[email protected]
[email protected]
www.riigikontroll.ee
www.facebook.com/riigikontroll

  • Postitatud: 13.02.2017 12:00
  • Viimane muudatus: 22.02.2017 15:43
  • Viimane ülevaatus: 22.02.2017 15:43

Lisamaterjalid

Veel sidusmaterjale

Dokumendid

Veel uudiseid