Balti riikide riigikontrollid valmistuvad Rail Balticu auditeerimiseks

Toomas Mattson | 20.10.2016 | 13:43

Teksti suurus: [-A] [+A]

Keel: EST | RUS | ENG

Print

BRATISLAVA-TALLINN, 20. oktoober 2016 – Eesti, Läti ja Leedu riigikontrolör sõlmisid täna Slovakkia pealinnas Bratislavas ühiskavatsuste memorandumi Rail Balticu projekti piiriülese auditeerimise korraldamiseks.

Eesti riigikontrolöri Alar Karise, Läti riigikontrolöri Elita Krumina ja Leedu riigikontrolöri Arūnas Dulkyse allkirjastatud memorandum määrab kindlaks peamised põhimõtted, millest Balti riikide kõrgeimad auditiasutused lähtuvad näiteks info vahetamisel; auditistandardid, millest lähtuda koostöö- või paralleelauditite tegemisel ning ühise töörühma lähiaja tegevuskava.

Euroopa Liidu kõrgeimate audiasutuste iga-aastase kohtumise raames sõlmitud memorandum on jätkuks riigikontrolör Alar Karise üleskutsele, mille ta saatis 2014. aastal oma Läti ning Leedu kolleegile, rõhutades, et Rail Balticu projekti välise auditeerimise koordineerimine tuleks kindlustada kohe projekti algusest peale.

Riigikontrolör Alar Karise sõnul on Rail Baltic igas riigis omal moel kirgi küttev teema, mille tasakaalukas käsitlemine on kõigi Balti riikide maksumaksjate huvides. „Riigikontrollid saavad omalt poolt aidata kaasa sellega, et projekti ettevalmistus oleks tehtud läbimõeldult ning olulisi riske arvestades. Ja mis veel olulisem – neid riske parimal viisil maandades. Riigikontrollide koostöö esmane eesmärk on sõltumatu kõrvalpilguga seirata projekti kulgu, koondada projektist terviklik info ning tuua esile riskid, selleks et aidata parandada Rail Balticu projektiga seotud otsuste kvaliteeti nii Tallinnas, Riias kui ka Vilniuses,” lisas Karis.

Memorandumi allkirjastamisele järgnes ka riigikontrolöride Rail Balticu teemaline nõupidamine, kus külalistena osalesid ka Soome ning Poola riigikontrolör, kes avaldasid soovi olla Rail Balticu auditeerimise protsessis kaasatud.

Toomas Mattson
Riigikontrolli kommunikatsioonijuht
+372 640 0777
+372 513 4900
[email protected]
[email protected]
www.riigikontroll.ee
www.facebook.com/riigikontroll

 

  • Postitatud: 20.10.2016 13:43
  • Viimane muudatus: 10.11.2016 13:54
  • Viimane ülevaatus: 10.11.2016 13:54

Eesti riigikontrolör Alar Karis, Leedu riigikontrolör Arūnas Dulkyse ja Läti riigikontrolör Elita Krumina allkirjastasid memorandumi.

Riigikontroll

Lisamaterjalid

Dokumendid

Veel uudiseid