Riigikontrolör Janar Holm osaleb Euroopa kõrgeimate auditiasutuste ühenduse IT-töörühma koosolekul Varssavis

10.10.2023 | 09:44

Teksti suurus: [-A] [+A]

Keel: EST | RUS | ENG

Print

TALLINN, 10. oktoober 2023 – Riigikontrolör Janar Holm osaleb täna ja homme, 10.–11. oktoobril Varssavis toimuval Euroopa Kõrgeimate Auditiasutuste Organisatsiooni (EUROSAI) infotehnoloogia töörühma (ITWG) 16. koosolekul, mille korraldab Eesti riigikontroll koostöös Poola kõrgeima auditiasutusega.

IT-töörühma aastakoosoleku avavad ITWG töörühma eesistuja Janar Holm  ja Poola Riigikontrolli president Marian Banaś.

Aastakoosoleku esimesel päeval toimub seminar „Digitaalne suveräänsus pilvises keskkonnas“, mille raames kuuleb ettekandeid valdkonna ekspertidelt Saksamaalt, USA-st, Poolast, Ukrainast, Hollandist ja Aserbaidžaanist. Külalisettekanded teevad Siim Vene Eesti Riigi IT Keskusest ning Sandra Särav Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumist. Päeva rikastab paneelarutelu digitaalse suveräänsuse tulevikuvaatest. Seminar on avatud osalemiseks kõigile töörühma liikmetele ning ka kõrgeimate auditiasutuste üleilmse organisatsiooni INTOSAI liikmetele.

Kohtumise teisel päeval, 11. oktoobril toimub infotehnoloogia töörühma (ITWG) töökoosolek, mis on avatud osalemiseks ainult töörühma liikmetele ja kutsutud külalistele. Töökoosolekul peetavate arutelude käigus otsitakse koostöö võimalusi audiitorite IT-alase kompetentsi arendamisel. Samuti tutvustavad oma tööprogrammi ning käsitlevad võimalikku sünergiat infotehnoloogia alaste auditite valdkonnas koostööpartnerid araabia riikide riigikontrollide ühendusest ARABOSAI ning maailma kõrgemate auditiasutuste ühendusest INTOSAI.

Hübriidformaadis aastakoosolekul osaleb kohapeal ligi 50 töörühma liiget ning ligikaudu 150 virtuaalset osalejat.

Taustaks

EUROSAI infotehnoloogia töörühm ITWG loodi 2002. aastal, et Euroopa kõrgeimad auditiasutused saaksid vahetada infotehnoloogia alaseid kogemusi ning ergutada valdkonna ühistegevust. Töörühma liikmed on 43 riigi kõrgeimad auditiasutused ning peamised tegevussuunad on e-valitsemine, audiitorite pädevuse tõstmine, asutuste enesehindamine IT-valdkonnas ning koostööauditid. Riigikontroll on IT töörühma eesistuja alates 2020. aasta suvest.  

Priit Simson
Riigikontrolli kommunikatsioonijuht
+372 640 0102
+372 5615 0280
[email protected]
[email protected]
http://www.riigikontroll.ee/

  • Postitatud: 10.10.2023 09:44
  • Viimane muudatus: 10.10.2023 12:35
  • Viimane ülevaatus: 10.10.2023 12:35

Veel uudiseid