Interaktiivsed tabelid ja joonised

Riigikontrolli auditite ja muude analüüside interaktiivsed tabelid ja joonised. Info andmeallikate, andmete ning juhendid interaktiivsete tabelite ja jooniste kasutamise kohta on esitatud konkreetsete analüüside juures.   

Ülevaade ettevõtete toetamisest COVID-19-kriisi ajal – interaktiivsed joonised

Teksti suurus: [-A] [+A]

Keel: EST | RUS | ENG

Print

Riigikontroll asus 2020. aasta aprillis analüüsima ettevõtete toetusmeetmete kasutamise eesmärgipärasust, sest valitsus oli koroonakriisi tõttu võtnud märtsis 2020 tarvitusele majanduse toetamise meetmed. Analüüsi eesmärk oli jooksvalt vaadata, kuivõrd on neist meetmetest abi saanud selliste tegevusvaldkondade ettevõtted, kes on alates kevadest saanud kriisis enim kannatada. Kuna riigil tuli meetmed kevadel kiiresti välja töötada ja rakendada, kaasnes sellega ka risk, et toetust võivad saada ka need, kellele ei ole riigi tugi kriisi üleelamiseks kriitilise tähtsusega.

Analüüsi tulemusena valmis kaks interaktiivset jooniste kogumit: eraldi töötukassa 2020. aasta hüvitisega seonduvad joonised ning kõiki kriisimeetmeid hõlmavad joonised (sh töötukassa töötasu hüvitis). Mõlemal juhul analüüsis Riigikontroll toetusi saanud ja mittesaanud ettevõtete keskmise müügikäibe, makstud tööjõumaksu ja töötajate arvu muutusi 2020. aastal võrreldes 2019. aastaga (kuude kaupa).

Interaktiivsed joonised võimaldavad igaühel kuvada endale huvipakkuvaid vaateid. Üksikuid ettevõtteid vaadata ei saa, aga tulemusi on võimalik vaadata perioodide ning tegevusalade kaupa. Töötasu hüvitise andmeid on lisaks võimalik vaadata ettevõtte suuruse ja maakonna järgi. Interaktiivsetelt joonistelt on võimalik näha detailsemalt ettevõtete arvu ja keskmisi näitajaid tegevusalade ja muude alajaotuste siseselt.

Joonised avanevad alljärgnevatele piltidele vajutades.
Avanenud vaate ülaservas on võimalik valida müügikäibe, tööjõumaksude või töötajate arvu vaade. Täpsemaid selgitusi andmete ja metoodika kohta leiab viimaselt lehelt „Info andmete kohta“.

Töötasu hüvitise joonised:

Kõiki kriisimeetmeid hõlmavad joonised:

 

Kontakt analüüsi jooniseid puudutavates küsimustes: audiitor Roel Burov [email protected]

  • Postitatud: 05.03.2021 13:00
  • Viimane muudatus: 18.05.2021 12:09
  • Viimane ülevaatus: 18.05.2021 12:09

Riigikontrolli fookuses olid Töötukassa, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, KredExi ja Maaelu Edendamise Sihtasutuse kaudu liikunud summad.

Riigikontroll

Lisamaterjalid

Dokumendid

Riigikontrolli veebikeskkonnas kasutatakse nn küpsiseid (ingl cookies). Küpsistest saate loobuda igal ajal, muutes kasutatava seadme veebilehitseja seadistusi ja kustutades salvestatud küpsised.